Product Code: 520696401606
-
Find out about the price
Made to Order
Information
Available for shipping
Payment methods
By card
Cash on delivery
Specifications
| Weight | 55.00kg |
| Dimensions (L x W x H) | 47.9 x 42.8 x 144 cm |
| Power Supply | 230V- 50Hz |
| Compressor Power (HP) | 1/3 HP |
| Cold Water Temperature | 5 - 12ºC |
| Cold Water Supply (in L/h) | 80 L |
| Maximum Cold Water Performance | 150 L/hour |
| Materials | Stainless steel and steel internal parts |
| Cold Tank | 18 L |
| Power Consumption | 920 W - 4A |
| Inlet Connection | 5/16" (8mm) |

