Product Code: 520696401661
-
Find out about the price
2-3 Days
Information
Available for shipping
Payment methods
By card
Cash on delivery
Specifications
| Weight | 14.20kg |
| Dimensions (L x W x H) | 24 x 45.1 x 42.5 cm |
| Power Supply | 230V - 50Hz |
| Compressor Power (HP) | 1/10 HP |
| Cold Water Temperature | 5 - 12°C |
| Maximum Cold Water Performance | 15 L/hour |
| Materials | ABS Plastic |
| Power Consumption | 810 W - 3.40 A |
| Inlet Connection | 1/4" (6.35mm) |
| Refrigerant | R 600 |
| Tank Capacity | 2.75 L |
| Maximum Hot Water Temperature | 82°C + / - 5°C |
| Continuous Cold Flow (in L) | 2 L |
| Maximum Hot Water Output | 2 L |
| Boiling Efficiency | 1 L |
-409x409.png)

